Dezodoranty w kremie

Naturalny dezodorant w kremie- dlaczego warto go używać?

0 0
Read Time:2 Minute, 34 Second

Każda kobieta i coraz częściej również mężczyźni doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wrażliwa jest skóra pod pachami. Nie da się ukryć, że często chociażby po goleniu pojawiają się różnorodne podrażnienia, a tym samym stosowanie antyperspirantu z alkoholem staje się wręcz niemożliwe. Co więcej dość duży problem stanowi również wydzielający się pot, a dokładnie jego zapach. Warto w tym momencie podkreślić, że sam pot jest całkowicie bezwonny, jednak bakterie, które zbierają się na skórze pod pachami sprawiają, że nie pachnie on wyjątkowo przyjemnie. Niemniej jednak sposobem na rozwiązanie tego problemu, może być naturalny dezodorant w kremie. Dlaczego więc warto go używać?

Naturalny dezodorant w kremie a blokery potu

Pot wbrew pozorom spełnia w naszym organizmie niezwykle istotną rolę. Okazuje się, że to właśnie dzięki niemu możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Co więcej, wraz z potem na zewnątrz naszego organizmu wydalane są różnorodne toksyny. Wspomniane już zostało, że pod sam w sobie jest całkowicie bezwonny, jednak za jego przykry zapach odpowiadają bakterie, które gromadzą się na powierzchni skóry. Jak łatwo można się jednak domyślić, blokery potu mają za zadanie zablokować gruczoły potowe. Oczywiście dla naszego organizmu nie przyniesie to korzyści w długotrwałej perspektywie. Blokery co prawda w danym momencie zahamują wydzielanie potu, jednak mogą również doprowadzić do stanu zapalnego gruczołów potowych. Dodatkowo zawarte w nich aluminium jest dla naszego organizmu substancją toksyczną. W związku z tym ich używanie, choć przyniesie krótkotrwałe efekty, nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Zupełnie inaczej jednak działają naturalne dezodoranty w kremie. Okazuje się, że nie mają one za zadanie zablokować gruczoły potowe, jednak mają za zadanie zlikwidować bakterie nagromadzone na skórze pod pachami. Dzięki czemu pot staje się taki jak powinien być czyli bezwonny. Dodatkowo naturalne dezodoranty w kremie nie zawierają aluminium, a jedynie naturalne substancje pielęgnujące. Wobec tego nie tylko neutralizują one przykry zapach, ale jednocześnie delikatnie pielęgnują wrażliwą skórę pod pachami. W efekcie staje się ona gładka i wolna od jakichkolwiek podrażnień. Swoją skuteczność naturalne dezodoranty w kremie zawdzięczają przede wszystkim wyciągom z naturalnych ekstraktów, olejowi kokosowemu oraz sodzie oczyszczonej. Co więcej dodatkowo można w nich spotkać także masło shea, które ma silne działanie nawilżające.

Dlaczego warto stosować naturalne dezodoranty w kremie?

Dezodoranty w kremie mają wiele zalet, które powinny skutecznie przekonać do tego, że rzeczywiście warto je stosować. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że są one niezwykle wydajne. Już jeden słoiczek- oczywiście przy odpowiednim stosowaniu- może wystarczyć na bardzo długo. Co więcej wspomniany już naturalny skład dezodorantów w kremie jest wyjątkowo bezpieczny, nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Nie da się ukryć, że ich największą zaletą jest jednak fakt, że skutecznie neutralizują bakterie, które gromadzą się na powierzchni skóry. Dzięki temu nawet w przypadku sytuacji, w której znacznie zwiększa się wydzielanie potu, w dalszym ciągu możemy czuć się świeżo i nie obawiać się o przykry zapach. Warto również wspomnieć, że obecnie dezodoranty w kremie produkowane są wraz z użyciem naturalnych olejków eterycznych. W efekcie każdy z nas może wybrać zapach, który najbardziej mu odpowiada i pasuje do indywidualnych preferencji. Dezodoranty w kremie pomogą zachować świeżość, a dodatkowo sprawią, że będziemy przyjemnie pachnieć.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wosk sojowy Next post Woski sojowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć