Mydło dziegciowe

Wyjątkowa moc mydła dziegciowego

0 0
Read Time:2 Minute, 30 Second

Bez względu na wiek oraz płeć coraz więcej ludzi odczuwa problemy skórne. Szczególnie młodzież szuka skutecznego specyfiku na walkę z dokuczliwym trądzikiem bądź łupieżem. Kosmetyki, które zawierają przeróżne związki chemiczne, wywołują wręcz pogorszenie się objawów choroby skóry. Zdesperowani szukamy cudownego środka. Tylko naturalne kosmetyki zapewnią złagodzenie objawów stanów zapalnych oraz oczyszczanie i matowienie cery. Cudowna moc mydła dziegciowego ma zbawienny wpływ na choroby skóry oraz skutecznie działa przeciwpasożytniczo i przeciwgrzybicznie. W sposób skuteczny łagodzi objawy łuszczycy oraz zwalcza grzybicę.

Mydło dziegciowe – sposób wytwarzania

Naturalne mydło dziegciowe jest pozyskiwane poprzez proces suchej destylacji drewna brzozowego. W trakcie tego procesu wytwarza się kwas octowy, który ma zbawienny wpływ na cerę. Świetnie sprawdza się on w kosmetologii. Pobudza on komórki do regeneracji oraz wpływa pozytywnie na odmłodzenie cery. Niestety mydło to ma jedną wadę. Posiada niezbyt przyjemny zapach, przypominający woń wędzarni i topionej smoły. Ależ czy nie warto sięgnąć po mydło dziegieć, aby uzyskać efekt pięknej i zdrowej cery oraz zwalczyć wszelkiego rodzaju choroby skóry.

Mydło dziegciowe – właściwości

Dziegciowe mydło może być stosowane zarówno pielęgnacyjnie, jak i w celach leczniczych. Łagodzi podrażnienia oraz przynosi odczucie delikatnego znieczulenia wszelkich podrażnień. Delikatnie rozmiękcza warstwę rogową zgrubiałego naskórka. Szczególne efekty przynosi przy stosowaniu w problemach skórnych z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą oraz uciążliwym łupieżem. Mydło jest dostępne w formie kostki bądź w płynie, co ułatwia stosowanie go na wszystkie części ciała oraz na włosy. Zmniejsza łupież i może być stosowany jako kuracja przy wypadaniu włosów. Stosowany również przy nadmiernym przetłuszczaniu się ich. Efekty są już widoczne nawet po kilkudniowej kuracji. Mydło dziegciowe dobroczynnie i leczniczo działa na:

  • regulację wydzielania sebum,
  • redukcję liczby zaskórników,
  • korzystne działanie na trądzik,
  • zwężenie porów,
  • oczyszczanie i matowienie cery tłustej.

Składniki mydła dziegciowego

Jedynym mankamentem tego naturalnego produktu jest nieprzyjemny zapach. Aby zachowało swoje prozdrowotne właściwości, producenci nie używają żadnych chemicznych składników zapachowych i barwiących. Mydła tworzone są ręcznie metodą na zimno. Do produkcji tego specyfiku używa się tylko i wyłącznie naturalnych składników:

  • Dziegieć brzozowy – pozyskiwany w wyniku suchej destylacji kory brzozy.
  • Olej kokosowy – posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, zawiera witaminy z grupy B oraz wysoki poziom potasu i cynku.
  • Masło shea – odżywia i regeneruje skórę, źródło witaminy A i E.
  • Olej rycynowy – działa niezwykłe dezynfekująco i antybakteryjnie.

Jak używać mydło dziegciowe?

Mydło dziegciowe polecane jest szczególnie osobom, które mają cerę tłustą i mieszaną. Specyfik bardzo się pieni i szybko wysusza skórę. Posiada naturalny, karmelowy kolor. Najlepiej stosować mydło dziegciowe w czasie wieczornej toalety. Nieprzyjemny oraz długotrwale utrzymujący się  zapach mydła pozostaje na bardzo długo. Jakiekolwiek próby zniwelowania trudnego do zniesienia zapachu są bardzo kłopotliwe. Jednak po umyciu się i wysuszeniu skóry, niezbędne jest zaaplikowanie na naskórek delikatnego balsamu bądź kremu delikatnie nawilżającego. Na twarz zaleca się stosowanie toniku regeneracyjnego. Należy również pamiętać o nieprzedłużaniu kuracji z mydłem dziegciowym. Powinna ona trwać maksimum od trzech do sześciu tygodni. Długotrwałe stosowanie dziegciu może spowodować nadmierne przesuszanie się naskórka. Osoby, które decydują się na stosowanie mydła w formie ekstraktu na większe partie ciała, powinny to skonsultować z lekarzem dermatologiem. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Świeca sojowa – bezpieczny zapach w domu
Dezodorant w kremie Next post Dezodoranty w kremie – wszystko, co warto o nich wiedzieć